• Bezplatná príprava žiakov ZŠ na prijímacie skúšky

• Pozývame všetkých záujemcov zo základných škôl

na bezplatnú prípravu na prijímacie skúšky zo slovenského jazyka a z matematiky,

ktorá sa uskutoční v budove našej školy

dňa 18. marca 2019 od 14.00 hodiny.

Záujemcovia budú rozdelení do dvoch skupín, aby súčasne mohla prebiehať príprava z oboch predmetov. Po 45-ich minútach sa skupiny vymenia a bude nasledovať príprava v druhom predmete tiež v trvaní 45 minút. Predpokladané ukončenie je teda o 15.45 h.

• Marec v knižniciach

• Kto chytá v žite - umelecké čítanie

Dňa 15. marca 2019 sa trieda IV.B zúčastní umeleckého čítania diela povinného čítania "Kto chytá v žite"v Mestskej knižnici. Maturanti, nepremeškajte príležitosť pripraviť sa takto na ústnu maturitnú skúšku zo slovenského jazyka a literatúry!

• Turnaj stredných škôl v elektronických športoch - BSK eSports League

• Pri príležitosti Dňa detí v rámci spolupráce Bratislavského samosprávneho krajaY-Games, najväčšieho organizátora súťaží v elektronických športoch na Slovensku sa 1.6.2018 v Refireny Gallery bude konať prvý ročník turnaja stredných škôl v elektronických športoch – „BSK eSports League“.

Súťažiť sa bude v 5 hrách (*pri dostatočnom záujme sa pridá aj 6. hra – DOTA2), kde víťazný tím/jednotlivec postupuje na celoslovenský turnaj, ktorý sa uskutoční nasledujúci deň – v sobotu (2.6.) s možnosťou zmerať si sily s profesionálnymi hráčmi z celého Slovenska a vyhrať peňažné sumy až do výšky 800€.

Hry, v ktorých je možné súťažiť a celkové kapacity účastníkov v rámci stredných škôl:

1.       Counter-Strike: Global Offensive - 16 tímov po 5 hráčov

2.       League of Legends - 16 tímov po 5 hráčov

3.       Hearthstone – 32 hráčov

4.       Clash Royale – 64 hráčov

5.       FIFA – 32 hráčov

·         *DOTA2 – X tímov po 5 hráčov

Ak máte záujem zapojiť sa do tejto súťaže, príďte sa prihlásiť Ing. Lýdii Haliakovej (kancelária 42) do 11. mája 2018 (piatok) do 13.00 h. Bolo by fajn, keby sme dokázali vytvoriť tím (5 hráčov) za našu školu.

• LIVING MEMORY

• Dňa 17. apríla 2018 sa žiaci I.A a I.C počas svojich hodín etickej výchovy zúčastnia prednášky a diskusie na tému Železná opona. Besedu organizuje občianske združenie LIVING MEMORY s podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

• Beseda so zástupcom Sekcie globálneho vzdelávania

• Dňa 10. apríla 2018 sa žiaci I.C a I.A zúčastnia počas svojej hodiny etickej výchovy besedy so zástupcom Sekcie globálneho vzdelávania (vedúcim sekcie Programy sociálnej integrácie) na tému Rómovia, Luník a sociálne vylúčené  komunity. Beseda nadväzuje na zhliadnutý film Narodil som sa na Luníku IX.

• FEBIOFEST 2018

• Dňa 20. marca 2018 (utorok) sa žiaci I.C triedy zúčastnia Filmového kabinetu pre stredoškolákov, ktorý sa uskutoční v rámci 25. ročníka Medzinárodného festivalu filmových klubov FEBIOFEST 2018. Žiaci v kine Lumiere uvidia filmy: Lož má krátke vlny a Taká malá propaganda. K pásmu filmov je pripravená prednáška a beseda s odborníkmi Začiatok: 8.30 h.

• Príprava deviatakov na prijímacie skúšky

• Dňa 19. marca 2018 (pondelok) od 14.00 hodine sa v budove našej školy uskutoční bezplatná príprava deviatakov a ostatných žiakov ZŠ na prijímacie skúšky zo slovenského jazyka a z matematiky. Tešíme sa na Vás!

• Služby počas letných prázdnin žiakov

• Oznamujeme žiakom a návštevníkom školy, že počas letných prádznin od 3. júla do 31. augusta 2017 bude na sekretariáte školy služba každú stredu od 8.00 h do 12.00 h. Vydávame potvrdenia o návšteve školy, preukaz ISIC a podobne.